Szkoła Letnia 2023

W dniach 6-8 października 2023 r. w hotelu Lenart w Wieliczce odbyła się wyjazdowa Szkoła Letnia Doktorantów Szkoły Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu. Uroczystego otwarcia dokonali: Pani Dyrektor Szkoły Doktorskiej Prof. dr hab. Katarzyna Stolarz-Skrzypek oraz Pełnomocnik Prorektora CM ds. nauki i współpracy międzynarodowej Prof. dr hab. Marek Sanak. Wykład inaugurujący pt. „AI. For what? For whom? Why?”wygłosił Prof. dr hab. Aleksander Mendyk, Kierownik Katedry Technologii Postaci Leku i Biofarmacji UJ CM. W trakcie kilkudniowego spotkania doktoranci uczestniczyli w cyklu warsztatów mających na celu zaznajomienie ich z zasadami przygotowywania prezentacji w oparciu o własne wyniki badań oraz przedstawienia rezultatów badań naukowych w formie wystąpienia międzynarodowego. W ramach szkoły letniej realizowany był obowiązkowy przedmiot programu kształcenia doktorantów pt.: „Prezentacja własnych wyników badań. Dyskusja”. Warunkiem zaliczenia przedmiotu była obowiązkowa obecność podczas wszystkich 3 dni trwania Szkoły oraz wygłoszenie przez każdego doktoranta krótkiej prezentacji w j. angielskim, po której prezentujący odpowiadał na zadane pytania. Prezentacje i odpowiedzi były oceniane przez komisję w składzie: Prof. dr hab. Aleksander Mendyk, Dr hab. Gniewomir Latacz oraz Dr Ewelina Grzywna. Formuła szkoły letniej miała charakter mini konferencji naukowej dlatego urozmaiceniem warsztatów były również wykłady wygłoszone przez zaproszonych gości: Prof. dr hab. Marcina Kołaczkowskiego z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM. Dr hab. Urszuli Marcinkowskiej Trimboli, Prof. UJ z Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM oraz Prof. dr hab. Tomasza Guzika i Dr hab. Andrzeja Kononowicza, Prof. UJ z Wydziału Lekarskiego UJCM. Nie zabrakło również zagranicznego gościa, którym był Dr Wenyi Yang, Associate Chair of the Cardiovascular Centre and Head of Coronary and Structural Disease Unit, Shanghai General Hospital, Shanghai Jiao Ting University School of Medicine, Shanghai, China. Dr Yang wygłosił zdalnie wykład pod tytułem „From clinician to trialist. Are you ready?” Podczas uroczystej ceremonii zakończenia szkoły letniej wręczono nagrody i wyróżnienia za najwyżej ocenione przez komisję prezentacje doktorantów:

Awasthi Kriti I miejsce

Weronika Obrochta II miejsce

Marta Grudzińska III miejsce

Przyznano również „nagrodę publiczności” pani Natalii Segiet za prezentację najwyżej ocenioną przez samych doktorantów.